Spejdernes idebank  

Det er i dag

Kontakt - Anbefal siden - Start side - Foretrukne - Mailingliste

Forsiden
Bogshop
Clipart
Diskussion forum
Historiebogen
Idekassen
Lederboxen
Lejrdagbøger
Lejrkogebogen
Links
Patruljekassen
Raftepladsen
Spejderkalender
Spejderliv'et
Spejdermarked
Spejdernyt
Tidsfordriv
Disse sider er et BP's Raske Drenge produkt

I samarbejde med:
Denne side vedligeholdes af Bredballe Web Snedkeri - www.websnedkeriet.dk

Links til spejderlinks:

1.- 2.- 3.- 4.- A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- Q- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Æ- Ø- Å-

Gruppe

Korps

Hits

1. Birkerød Gruppe

1906

1. Bistrup Gruppe

1163

1. Dybbøl Mølle Gruppe

1172

1. Fredensborg Gruppe

2261

1. Frederiksberg Gruppe

1200

1. Gjentofte Gruppe

1425

1. Glostrup Gruppe

1118

1. Haslev Gruppe

1092

1. Hede Herning

1901

1. Hellige Anders Gruppe

1169

1. Helsingør Gruppe

2779

1. Herlev Kudu Gruppe

1153

1. Højbjerg Gruppe

1834

1. Holme Gruppe

1508

1. Holsted Gruppe

1121

1. Klampenborg Gruppe

1328

1. Kokkedal Gruppe

2091

1. Lillerød Gruppe

2200

1. Måløv Gruppe

1199

1. Næstved

1733

1. Næstved Gruppe

1395

1. Ordrup Gruppe

1301

1. Otterup Gruppe

1173

1. Risskov Drenge

1100

1. Romalt Gruppe

1121

1. Silkeborg Gruppe

1170

1. Skovlunde gruppe

1182

1. Trandbjerg Gruppe

2213

1. Viby Gruppe

1304

15. Århus gruppe

1187

2. Birkerød Gruppe

1090

2. Hellige Anders Gruppe

1097

2. Herlev Spejder Gruppe

1375

2. Herlev Spejder Gruppe

1756

2. Højbjerg Gruppe

1132

2. Lyngby Gruppe

2119

2. Odense Gruppe

3397

2. Ordrup Gruppe

1249

2.Hellig Anders Gruppe

1244

3. Frederiksberg Gruppe

1151

3. Kolding Gruppe

1888

3. Lyngby Gruppe

1509

3. Rødovre Gruppe

1381

3. Silkeborg Gruppe

1258

3. Vesterbro Vildgæssene

1810

4. Frederiksberg Gruppe

1191

4. Hvidovre Søspejdertruppe

1272

Aabenraa Gruppe

1073

Aalborg Søspejder Gruppe

1848

Aalborghus Gruppe

1193

Abilgaard Trop og Flok

1098

Åbyhøj Gruppe

1338

Ådals-Hoptrup Gruppe

1006

Allerød Spejdernes Tamburkorps og Brass Band

1190

Alminde-Viuf Gruppe

1279

Alminde-Viuf Gruppe

1427

Ålsgårde Søgruppe

1238

Alugod Gruppe

2788

Anne Stuart Gruppe

1089

Appsi Stammen Gruppe

1612

Arden Gruppe

1274

Askov Gruppe

1451

Augustenborg Gruppe

1137

Avedøre gruppe

1066

Balder-Hedehusene Gruppe

1634

Ballerup Gruppe

1221

Ballerup Gruppe

1045

Balling Gruppe

1122

Bangsbo Trop og Flok

937

Bankager gruppe

1628

Bankager Gruppe

1146

Bellahøj - 21st Barking Gruppe

1055

Bent Byg Gruppe

2145

Birkegruppen

1746

Birkegruppen Holstebro

1124

Blårævene Gruppe

1118

Bøgegruppen

3315

Boholte Gruppe

1053

Børkorp Gruppe

1430

Borup Gruppe

1090

Brabrand Gruppe

1257

Bredsten Gruppe

3136

Broager Pigegruppe

1016

Brødeskov Gruppe

2865

Brønshøj-Husum Gruppe

1255

Bruxelles - De Danske Spejdere i

1264

Bryndum Gruppe

1049

Charlottenlund Gruppe

1057

Christian Den Fjerdes Gruppe

1079

Christiansbjerg Gruppe

1073

Christiansminde Gruppe, Svendborg

1177

Cimbrerne Støvring

1915

Cimbrerne, Aalborg Gruppe

1035

Clandestinus Klan

1209

Claus Nar Gruppe

1513

Constatina Gruppe

1372

Dannerhøj Gruppe

2473

De Vilde Svaner

1020

Delfinerne Gruppe

2657

Egå gruppe

1285

Egebjerg Gruppe

1082

Egholm Gruppe

1261

Egholm Gruppe

1029

Ejby Gruppe

1063

Eremitage Gruppe

1436

Erik den Røde

2340

Erik Menved Gruppe

3517

Esbern Snare Gruppe

4151

Espergærde Gruppe

1065

Ferslev Gruppe

1240

Fjerritslev Gruppe

1094

Fredens Sogn Gruppe

1336

Fredensborg gruppe

2034

Frederik den 2. Gruppe

1084

Frederikshavn 1. Trop og Flok

936

Frederikslund Gruppe

1100

FriSpejderne

2789

Fuglebjerg Gruppe

2804

Gærum Gruppe

1171

Gallerne Gruppe

2016

Geels Gruppe

2175

Gentofte-Vangede Gruppe

1132

Gråsten Gruppe

1113

Grejs/Lindved Gruppe

1901

Grindsted Gruppe

1338

Grøndalsgruppen

1164

Gruppe 9

1374

Gudenaa Gruppe

1061

Guldborgsundspejderne

4215

Haarby Gruppe

1191

Hadsten Gruppe

957

Hængeuglerne Klan

1030

Hammel Gruppe

1006

Hammel-Uglerne Gruppe

997

Hammerum Gruppe

1002

Harald Blåtand Gruppe

1553

Harald Hén Gruppe

1178

Hardeknud Gruppe

2760

Harlev- Framlev Gruppe

1431

Harlev-Framlev Gruppe

1037

Harlev-Framlev Gruppes spejdertrop

1156

Hasle Gruppe

1053

Havmændene Søgruppe

1076

Hejls Gruppe

2804

Hejnsvig Gruppe

1206

Helleruplund Gruppe

1577

Helsingør Sø Gruppe

1063

Herfølge Gruppe

1992

Herskind Gruppe

1060

Hinnerup Gruppe

2052

Hjallese Gruppe

1031

Hjalte Gruppe

2460

Hjørrig Kreds

1118

Hobro Gruppe

1899

Højbjerg Drenge Gruppe

2234

Højdevang Gruppe

1304

Høje Kolstrup Gruppe

1076

Højen Gruppe

1077

Holbo Spejderne

1826

Høng gruppe

1040

Horsens Gruppe

1091

Hovedgård Gruppe

1196

Humlebæk Gruppe

1068

Hunderup Gruppe

1753

Hvidovrespejderne

2041

Isenvad Gruppe

1133

Ishøj Gruppe

1528

Islev Gruppe

1433

Jersie-Solrød Gruppe

1286

Johan Rantzau Gruppe

2139

Jomfru Rist Gruppe

1083

Jon Litle Søgruppe

2043

Jonstrup Gruppe

1021

Jørgen Skytte Gruppe

1079

Jyllinge Gruppe

1371

Kaløvig gruppe

1352

Karen Jeppe Gruppe

2162

Karl af Riises Gruppe

1312

Kgs. Lyngby Gruppe

2496

Kilen-Struer Gruppe

1100

Kjellerup Gruppe

1075

Klan Af Rise

1078

Klan Bifrost

1293

Klan Caper Sapiens

1552

Klan de kloløse landkrabber

1063

Klan Flanhart

1066

Klan Hymer

1232

Klan Klintefolket

1622

Klan Kun

1129

Klan Nanari

1160

Klan Plys

1049

Klan Vildænderne

1009

Klan Vildmule

1142

Klarup Gruppe

1342

Knuden Gruppe

1489

Købehavns II. Søpejdertrop - Gry

1902

Køge Gruppe

2701

Kong Skjold Gruppe

1690

Kong Slaug Gruppe

1066

Kong Volmer Søtrop

1125

Kongsøre Gruppe

1024

Kvissel Gruppe

1018

Lakse Gruppen

1464

Lars Dyrskjødt Gruppe

1143

Lindevang Gruppe

1153

Løkken Gruppe

1057

Lorenz Tuxen Gruppe

1755

Mariesminde Gruppe

1158

Marsk Stig

1333

Mårslet Gruppe

1073

Mikkel Skov gruppe

2819

Mjølner Gruppe

1490

Møllegruppen

1336

Mørkhøj Gruppe

1506

Mosegruppen

1351

Moselund Gruppe

1475

Nibe Gruppe

1089

Niels Ebbesen Gruppe

1095

Niels Juel Søgrupe

1100

Nissebanden Klan

1238

Nivå Gruppe

1366

Nørbølling Gruppe

1475

Normannerne Gruppe

1051

Nørre Alslev Gruppe

1113

Nørresundby Spejderne

2644

Nr. Løgum gruppe

1214

Nr. Lyndelse Gruppe

1121

Nykøbing F. Gruppe

1010

Nykøbing F. Pigegruppe

1204

Nyrup Kreds

1105

Nysted Gruppe

1036

Odder Gruppe

1151

Ohallans Disciple - Seniore i KFUM Nr. Lyndelse

1552

Øksegruppen

1096

Ole Torps Gruppe

1846

Ordrup Skovshoved Gruppe

1289

Øre-Maglegaard Gruppe

1013

Orion Gruppe

1173

Ørne Gruppen

1087

Øster Uttrup Gruppe

1018

Østervrå Kreds

1137

Palnatoke Gruppe

1949

Peder Bodils Gruppe

1039

Peder Oxe Gruppe

1139

Pelsjægerne Gruppe

1184

Peter Wessel Gruppe

3687

Pionerne Gruppe

1516

Præstø Gruppe

1196

Prins Buris Gruppe Holstebro

1101

Prins Hamlets Gruppe

1148

Råby Gruppe

1282

Rakkeby Gruppe

1390

Raklev-Spejderne

1227

Ramløse Gruppe

1020

Resen/Humlum Gruppe

1665

Ringe Gruppe

1145

Ringsted Gruppe

1062

Risskov Pigegruppe

3434

Rocky Raccoon's Apostle

1006

Rødding Gruppe

1143

Rødekro Gruppe

1069

Rødovre Grupe

1095

Rosendal Gruppe, Hobro

1125

Rosenvænget Gruppe

2145

Roskilde Gruppe

1721

Ryds Gruppe

1003

Sæby Kreds

1521

Sæbygaard Gruppe

2210

Saltum Gruppe

1365

Sanderumspejderne Roden Gruppe

1263

Sct Michael Gruppe

1330

Sct. Andreas Gruppe

1384

Sct. Catharinae Gruppe

1163

Sct. Jørgens Gruppe

1175

Sct. Michael Gruppe

1616

Seest Gruppe

1480

Sejs Gruppe

1200

Sika Gruppe, Hammel

1144

Sindal Gruppe

2593

Sindal Kreds

1055

Skansen Gruppe

1030

Skibsklanen Yggdrasil

1109

Skjoldhøj Gruppe

1136

Skjoldhøj Gruppe

1008

Skjoldmøerne Gruppe

2060

Skovby Gruppe

1039

Skovgruppen Nuuk

1503

Skovlundespejderne

2385

Skovtofte

2024

Skovtofte Gruppe

1450

Slagelse Klatre Klan

1098

Slotsgruppens

1966

smidstrup gruppe

1009

Snejbjerg Gruppe

1247

Søborg Gruppe

1138

Søften Gruppe

1120

Sofus Stålorm Klan

1207

Solvang Gruppe

1050

Sønderborg Gruppe

1452

Sønderborg Gruppe

1046

Søndermark Gruppe

2288

Spartanerne 2. Hasle

1030

Spørring Trige Gruppe

1010

Stavnsholt Vikinger Gruppe

1395

Stener-Society

1097

Stenlænderne Gruppe

1643

Stenløse Gruppe

1254

Stifinderne Amager

1207

Stjær Gruppe

1105

Stjerne Gruppen

1631

Svend Grate Gruppe

1254

Syvstjernen Gruppe

1546

Tårnborg Gruppe

1173

Tårnby gruppe

1099

Taulov Gruppe

1079

Thingvalla Gruppe

1356

Thorsø Gruppe

1410

Tikkistammen Gruppe

1076

Tor Jarl Gruppe

1092

Tornbjerg Gruppe

1410

Tornemark-Sandved Gruppe

1293

Tranerne Gruppe

2105

Trelleborg Gruppe

1097

Troldegruppen

1288

Uldum Gruppe

1745

Ulkebøl Gruppe

1055

Valdemar Atterdag Gruppe

1053

Vallø Gruppe

1068

Vamdrup Gruppe

1999

Vangede Gruppe

1241

Vanløse Gruppe

1127

Vemmelev Gruppe

1014

Vemmelev Trop og Flok

1192

Vestbjerg Gruppes

1063

Vesterbølle Gruppe

1104

Vestlolland Gruppe

2108

viby-kongsvang

1379

Viby-Kongsvang Pigegruppe

1560

Vikingerne Gruppe

1128

Vindinge gruppe

1081

Virum Gruppe

1025

Virum-Sorgenfri Gruppe

1729

Vojens Gruppe

1252

Vorup-Kristrup

2821

Waingunga Stammen Gruppe

1234

ZULUERE -Askov Gruppe

1167

 
billige nike free billige nike free run billige nike free run 5.0